Jdi na obsah Jdi na menu
 


Já a moje cesta ke koním

17. 8. 2007

Něco o mé maličkosti

jméno : Terka
věk : 14 let
Jsem normální obyč holka, co miluje koně > nejvíc Minora :-* (Kůň s velkým K!)
Chodím na základku v Opavě, do osmičky.

ICQ : 200-866-454

ObrazekMoje cesta ke koním


Když mi bylo necelých 11 let, chodila jsem do výtvarky, učila jsem se anglicky … prostě takový nudný život … chtěla jsem dělat něco, co mě bude opravdu bavit. Odmalička jsem měla ráda koně a pořád jsem se chtěla naučit na nich jezdit, protože jsem jiný koníček prostě nikdy mít nechtěla… ale díky mojí učitelce angličtiny, tety Saši, to vlastně všechno začalo. Ona sama jezdila odmala v hřebčíně Klokočov, pak taky na Hradci ve stáji Steally a také u nás v B.U.K. Opava. Doporučila mi B.U.K. Opava, že bych se tady mohla naučit nějaké základy, hlavně voltiž a nějaké hodiny v sedle že by také byly. A tak jsem neváhala a ještě ten týden o víkendu jsem se tam jela s taťkou podívat :) Poznala jsem trenérky Dášu a Petru a spoustu děceObrazekk :) A hlavně koníka Andyho, dnes 23letého valacha. Na tom jsem se začala učit voltiž. Bylo to v prosinci 2004.
 
A už v únoru 2005 jsme si napůl s tetou Sašou koupili vlastního koně, tenkrát ani ne 4letého valacha Českého teplokrevníka. Byl ze SS Kubrický z Nového Jičína.
Minor byl tenkrát ještě mladý, takže jsem tušila, že bude trvat pěkně dlouho, než si na něj sednu. A taky že trvalo …

 
Chtěla jsem se naučit jezdit líp, s trenérem, v sedle. Protože jsem pochopila, že Minor asi nebude kůň na voltiž ;) A tak jsem jezdila nejenom voltiž v B.U.K.u, ale na Obrazekdoporučení opět tety jsem začala trénovat na Hradci ve stáji Steally drezuru. Trénovala mě ze začátku Lada Zuvačová a paní Vítková, obě dvě velké osobnosti jak drezurního tak parkurového sportu :) V této stáji jsem si děsně oblíbila malého černého valáška po Topasovi – Topika. Byl to takový škleboun, co často kousal, ale nějak jsme si na sebe zvykli ;) Asi proto, že byl stejně mrský jako já :D teďka už do Hradce ale nechodím ...ale musím se někdy za Topik zajet podívat, je to skvělý kůň, strašně moc jsme toho spolu prožili a naučil mě toho hodně. Vzrůstem malý, ale pro mě velký kůň.
 
Obrazek
A tak jsem v podstatě celý rok 2006 trávila na Hradci a o Minora jsem nejezdila, jen se za ním občas šla podívat, jezdil ho taťka a teta. Věděla jsem, že si stejně na něho nesednu, tak jsem o něho nejevila žádný zájem :(
 
Až v prosinci 2006 jsem na něm začala jezdit pořádně a to i s trenérem, panem Zwingerem. Začali jsme skákat a bylo to super :) A pořád to je fajn, hlavně Miny je supr ;) jenže se na ty skoky soustředím tak strašně moc, že mi to pak nejde. Pořád řěším – vyjdou cvalové skoky, nevýjdou? A pak toObrazek Minimu nevyjde a odrazí se zdálky nebo zblízka. Když to neřeším, pak to jde jako po másle…
 
Licenci jsem udělala 5.10.2007 v Ostravě v JK Baník za drsných podmínek :D ale jako ne, bylo to v klidku, akorát že jsem na parkuru nic neviděla díky mini deštíčku :D … a testy jsem psala mokrá jak myš, protože jsem totálně nestíhala … ale ráda na to vzpomínám :) poprvé jsem s Minorem byla někde sama, v cizím prostředí, kde on byl možná 1x a já nikdy … a navíc tam neměl žádného známého koně. A ošku mi dělal taťka :) Vezl nás Erik Zuvač (manžel od Lady)… ještě že se našel někdo kdo nás odvezl!! Děkuju vám strašně moc :) Ani trenéra jsem tam neměla, ani nikoho kdo by mi Minora mohl přijezdit kdyby to nešlo … ale Miny byl bezvadný, akorát na předvádění dělal dost bordel... ale to nevadí je to normální ;)
Obrazek
A co závodění? Noo … kdo ví, ale nějaké ZM, Z bych si příští rok 2008 zajet chtěla, ale nejlépe nejdříve na domácím, v Kateřinkách. Uvidíme. Musím být dobře připravená.Obrazek Dokud budu řešit i malinkatý skok tak je to děs … :D já věřím že to půjde ;) citát : Otázka není, jestli se to podaří. Ono se to podaří.Jednou. (Bill Dorrance).
A drezuru bych snad s Minym taky zajela. Dáša nás skvěle trénuje. Minor dává hlavu dolů, chodí ochotně, ušima stříhá … mám ho moc ráda, Minor je skvělý kůň, rychle se učí a je prostě zlatej! ;) Horší je, že tréninky s Dášou nejsou často.

No a co bych na sobě chtěla změnit? Jsem strašně mrská a náladová, když se mi něco nedaří mám depku do doby, než se mi začne dařit.
No jo, však mě to přejde, za pár let :D rozhodně neumím nějak skvěle jezdit, vím to, ale tak snažím se že :D ... no každopádně až za >>několik
Obrazek
desítek let to bude terve dokonalé :D i když u mě nevím nevím :)))

A abych nezapoměla, ještě v do léta jezdil Minora Honza Zwinger, skákal s ním parkury Z až L. Minor je šikula no, chodí ZL bez chyby :) pro někoho to asi není moc vysoko, ale já si toho vážím .... Jinak Zwingerovi Minora naučili strašně moc, udělali z něj koně, moc děkuji, co jste ho naučili a že jste ho jezdili =)
 
A abych nezapomněla, děkuju trénérům za trpělivost.. děkuju :)))

Obrazek

* s Mindym na Baníku *

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Costly blood pressure symptoms

(Astasthace, 11. 10. 2018 12:25)

Poids est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre moelle bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/avis-achat-cialis-sur-internet/

Topik :*

(BUK Opava, 11. 4. 2012 18:27)

Já o tom vím, Kiki :( často se mi po něm stýská, byl úžasný. To jsou takoví ti koně, kteří mění život :) doufám, že se mu tam nahoře pěkně běhá... zlato moje...

Topik

(kristýna , 11. 4. 2012 14:52)

milá terko musím ti oznámit že minulou zimu si topiček zlomil nohu a musel být utracen . je mi to líto

přihláška

(ivana, 27. 7. 2008 21:14)

chci taky dělat voltiž jenže nemam možnost se tam dostat protože bydlim v kravařích...mužeš nějak pomoct?kdyžtak napiš na email: D.E.B.B.I.E.95@seznam.cz

...

(Kači, 27. 8. 2007 10:56)

Super Terííí =)

Jůů...

(Makretka, 17. 8. 2007 21:00)

Terko, pěkný článek o tvých začátcích :)